Top menu

Wiceprezydent Włocławka otwiera V Konferencję Zarządców i Administratorów Cmentarzy

W dniach 7 – 8 kwietnia br. w przepięknym Pałacu Bursztynowym we Włocławku należącym do Fundacji „Samotna Mama” odbyła się V Konferencja Zarządców i Administratorów Cmentarzy zorganizowana przez moją firmę.  Uczestniczyło ponad trzydziestu zarządców i administratorów cmentarzy z całej polski.

Widać że problematyka poruszana na konferencjach interesuje także władze miast w których odbywają się spotkania, bo Szkolenie otworzył zaproszony przez organizatora Jacek Wojciechowski – zastępca Prezydenta Miasta Włocławek, podziękował za zaproszenie i stwierdził, że poczytuje sobie za zaszczyt gościć u zarządców polskich nekropolii. Po oficjalnych otwarciu pozostał kilkanaście minut (bo na tyle pozwolił napięty harmonogram dnia) na wykładzie mgr inż. Zofii de Mezer-Uciechowskiej z firmy Park-Ekspert a poświęconemu „Zieleni na Cmentarzach”.
Kolejnym punktem konferencji był wykład dr inż. Marcina Kubusa z Katedry Dendrologii i Kształtowania Terenów Zieleni Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, poświęcony „Zieleni obiektów sakralnych i cmentarzy”. Na zakończenie pierwszego dnia wykład na temat kremacji wygłosił mgr Stefan Szwanke mistrz ceremonii świeckiej z Włocławka.
Ponieważ do kolacji było trochę czasu szesnastoosobowa grupka uczestników pod przewodnictwem Stefan Szwanke udała się najpierw na Włocławską tamę, a następnie na Cmentarz Komunalny.
Cały drugi dzień był poświęcony „Organizacji i metodą kształtowania bezpiecznych warunków pracy podczas wykonywania robót budowlanych na cmentarzach”. Wykład poprowadził inż. Jacek Przędzik z Politechniki Krakowskiej.
Konferencję we Włocławku zakończono wręczeniem certyfikatów uczestnictwa.

Zakładce Szkolenia-Odbyte  zamieszczam relację fotograficzną z Konferencji

Relacja z Konferencji w lokalnej telewizji