Top menu

Tydzień szkoleń za nami

W piątek 20 września w Olsztynie zakończyłem rozpoczęty w poniedziałek w Leżajsku tydzień szkoleń.

Grzebanie starej ustawy pogrzebowej - Przymus cmentarny

W Sejmie ruszyły prace nad nowelizacją ustawy z 1959 r. o chowaniu zmarłych. Wiele jednak wskazuje na to, że w Polsce wciąż może być trudno pochować najbliższych zgodnie z ich wolą i światopoglądem. Ważniejsza okazuje się wola nekrobiznesu i Kościoła.

Reanimacja trupa – ciąg dalszy

W Sejmie RP trwają dalsze prace nad Reanimacją Trupa – czyli poselskim projektem posłów PSL - o zmianie ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych. 

Obowiązki właścicieli i zarządców cmentarzy komunalnych

W dniach 16-20 września br. wspólnie z Polskim Stowarzyszeniem Pogrzebowym organizujemy cykl jednodniowych szkoleń w pięciu miastach

Fiskus domaga się podatku od pogrzebów

Pogrzeb służy pojedynczym wiernym, a nie całej wspólnocie. Dlatego nie jest zwolniony z podatku od towarów i usług – twierdzi dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi.

Miasto prywatyzuje zakład pogrzebowy. W tajemnicy

Miejscy urzędnicy utajniają dane o prywatyzacji spółki pogrzebowej. Ratusz uważa, że prywatyzować najlepiej w sekrecie, mimo że całkiem inne podejście ma Ministerstwo Skarbu Państwa.

Ciekawy pomysł Księdza Piotra Zamari

Niecodzienny środek transportu na cmentarzu przy ul. Limanowskiego w Radomiu. Osoby starsze i te mające problemy z chodzeniem mogą liczyć na podwiezienie do rodzinnego grobowca... rikszą

Odpowiedź na WEZWANIE Polskiej Izby Pogrzebowej

Zamieszczam odpowiedź jaką wysłałem na ręce dyrektora Polskiej Izby Pogrzebowej pana Dariusza Dutkiewicza