Top menu

Cmentarz Wojskowy - Powązki w Warszawie

Cmentarz Wojskowy – Powązki, usytuowany w Warszawie przy ul. Powązkowskiej 43/45 został założony w 1912, służył do grzebania zmarłych żołnierzy carskiego garnizonu wojskowego. Jeszcze podczas zaborów oraz I wojny światowej miejsce spoczynku znaleźli tu żołnierze rosyjscy, niemieccy, węgierscy, chorwaccy, czescy, słowaccy oraz polscy.

W 1921 cmentarz uzyskał rangę Cmentarza Wojskowego. Po II wojnie światowej władze komunistyczne przekazały cmentarz Ludowemu Wojsku Polskiemu, zmieniając jego przeznaczenie na miejski cmentarz bezwyznaniowy.
W 1964 doszło do połączenia Cmentarza Wojskowego z powstałym po II wojnie światowej Miejskim Cmentarzem Bezwyznaniowym, w wyniku czego obiekt zmienił nazwę na Cmentarz Komunalny – Powązki.
W 1998 Rada Miejska Warszawy przywróciła dawną nazwę „Cmentarz Wojskowy”.
Cmentarz Wojskowy jest zarządzany przez Miasto Stołeczne Warszawę – Zarząd Cmentarzy Komunalnych którym kieruje Dyrektor – pani Danuta Kruk.
Mróz, śnieg, jaskrawe słońce – a czemu by nie wybrać się na cmentarz, pstryknąć parę fotek. Zapraszam do zakładki Fotoreportaże-Prezentacje firm .